sipkaspatVšetky články
dátum a čas 13. apríl 2016
kategória Strechy

Strešná krytina Tondach

Tradičná pálená strešná krytina je bezpochyby fenoménom vo svojom priemysle. Obľúbená je medzi klientmi, ale aj firmami pre svoje unikátne vlastnosti a spoľahlivosť. Na to, aby však nad hlavami spokojných zákazníkov nesklamala, je potrebné, aby prešla nutným procesom, ktorý robí krytinu firmy Tondach tak skvelou.

 

Práca s krytinou Tondach

V nasledujúcich vetách si v jednoduchosti opíšeme, akou formou je krytina Tondach testovaná tak, aby spĺňala aj tie najvyššie nároky.

Aby bola krytina prispôsobená naozaj akýmkoľvek nástrahám zo strany počasia, musí byť podrobená primárnej skúške mrazuvzdornosti. Krytina je počas tohto testu zmrazená a následne rozmrazená, pričom je tu snaha o napodobenie prirodzeného stavu, v akom je daná krytina používaná. Ide o zásadný krok na ceste za dokonalosťou.

 

Stresna krytina Tondach

Krytina je viac ako si myslíme

Samotná firma Tondach rozdeľuje modely svojich škridlí na základe viacerých elementov. Pozrieme sa na rozdelenie pálených strešných krytín vrámci povrchovej úpravy.

Rezná pálená taška je typom, ktorého farba vzniká na základe procesu pálenia a odvíja sa hlavne od druhu suroviny. Takýto typ škridle nie je nijakým spôsobom chemicky upravovaný. Farba je prispôsobená na základe miešania surovín, respektíve hliny.

Engobovaná pálená taška je známa svojim matne lesklým, či lesklým povrchom. Do engobovanej pálenej tašky sú pri výrobe primiešané rozličné minerály, či oxidy kovov. Takýto ílový kal je neskôr nanášaný na nevypálenú tašku za pomoci nalievania, premiešania či rozprašovania.

Glazovaná pálená taška má spoločný ílový základ ako engobovaná pálená taška. Glazovaná však obsahuje viac kremičitých látok, inými slovami, skla. Výsledkom je teda pevná, uzavretá, vysoko odolná vonkajšia vrtstva.

Všetky tieto produkty sú vysoko ekologické a plne prírodné. Ako v prípade procesu výroby, tak aj pri samotnom používaní a v záveroch svojho životného cyklu aj pri recyklácií.

 

Figaro_Deluxe_Amadeus

Netreba zabudnúť

V otázkach rozličných strešných krytín a pri výbere tej správnej nie je obozretnosti nikdy dosť. Môžete si vybrať tú správnu krytinu, ktorá bude priamo z kolekcie vytvárajúcej harmonický vzhľad vášmu domu, no ešte stále nie je všetko vyhraté.

 

Rukou nesprávneho remeselníka môže byť vzhľad vášho domu narušený, či priam zničený. No to nie je všetko. Pokiaľ je krytina nesprávne položená, môžete dokonca prísť aj o firmou garantovanú záruku. Preto je prinajhoršom potrebné si posvietiť na tých správnych odborníkov. Ideálnym spôsobom je vybrať remeselníkov, ktorí už majú s krytinou Tondach skúsenosti, vedia ako sa správať k danému materiálu a akým spôsobom takúto krytinu pokladať.

 

BRAVURA_E1_hneda_SK04-100_original_with_watermark

V prípade, že pokladanie je v rukách odborníkov, nie je možné, aby bol výsledok niečo menej ako očarujúci. Ako som spomínal v úvode článku. Tondach svoju pálenú strešnú krytinu nikdy nenechá na náhodu a postará sa o kvalitu, ktorá následne vyústi do zákazníckej spokojnosti. Čoho dôkazom je ich časté používanie.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.