sipkaspatVšetky články
dátum a čas 6. november 2018
kategória Strechy

Ochranné strešné nátery a tmely

Nie je podstatné, či je vaša strecha rovná, šikmá, plechová, s asfaltovým alebo betónovým povrchom, či akú má strešnú krytinu. Každý jedna strecha má niečo spoločné. Všetky strechy musia odolať nepriaznivému počasiu, silnému vetru, či dokonca stojacej vode. Čím viac nástrah, tým väčšia pravdepodobnosť, že s dlhodobou životnosťou strechy to nebude až také ružové. Ak túžite po tom, aby vaša strecha dlhodobo spĺňala svoj účel a víťazne bojovala so všetkými nástrahami, našťastie existuje riešenie. Každá strešná krytina, ktorú chceme zachovať aj po rokoch vo výbornej kondícií, by mala siahnuť po ochrannom strešnom nátere.

Ochranné strešné nátery a tmely – udržanie vodotesnosti vašej strechy

Ochranné strešné nátery sú ideálnym riešením na udržanie vodotesnosti vašej strechy. Taktiež si dokážu poradiť aj s menšími prasklinami a trhlinami. Nanášajú sa rôznymi spôsobmi, napríklad za studena. Ochranný náter strechy taktiež dokáže znížiť tepelné zaťaženie z nehnuteľnosti, hlavne v horúcich letných mesiacoch. Veľa náterov sa vyrába za použitia nanotechnológií. Takéto nátery obsahuju nano častice nejakého prvku. Ochranný náter môže mať aj izolačnú schopnosť. Vtedy náter zabraňuje tomu, aby sa v zime dostávalo teplo z nehnuteľnosti von. Špeciálne nátery sú vhodné pre všetky typy striech. Ochranný náter strechu ochráni, no určite neopraví už poškodenú strechu. S výberom vhodného ochranného náteru pre vašu strechu sa určite poraďte s odborníkom, ktorý vám odprezentuje možnosti ochrany presne pre vašu strechu.

Tmely

Použitie tmelu dokáže pomôcť s nejednou záležitosťou v domácnosti. Je super mať tmel vždy niekde po ruke, nikdy neviete, kedy sa vám zíde. Tmel sa používa na zatmelenie špár v klampiarskych lomoch, napríklad okolo komína či na vyplnenie špár. Vyznačuje sa skvelou odolnosťou voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam. Pri strechách sa najčastejšie používajú butylenové alebo bitumenové tmely. Butylenové sú dlhodobo elastické a bitumenové je možné nanášať aj za vlhka. Rovnako ako aj iné úkony na streche, aj nanášanie tmelu je dobré nechať na odborníka.

 

 

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.