sipkaspatVšetky články
dátum a čas 12. apríl 2018
kategória Strechy

Ideálna farba strechy

Vybrať si tvar a štýl strechy je neľahká úloha. Ale vybrať si farbu strechy tiež nie je jednoduché. Je to rozhodnutie na niekoľko desiatok rokov. Výrobcovia ponúkajú čoraz širší výber farieb. Pri vizuálnej stránke majú väčšinou posledné slovo ženy. Mali by však myslieť aj na nadčasovosť strechy. Väčšina ľudí si volí farbu strechy podľa fasády alebo farby oplotenia. Estetická stránka nie je všetko. Treba myslieť aj na to aby strecha plnila všetky parametre a bola v prvom rade funkčná.

Ako si teda vybrať vkusnú strechu

Musíme v prvom rade rozlíšiť či pôjde o betónovú alebo kovovú strechu. Betónová je najpoužívanejšia a najrozšírenejšia strešná krytina na Slovensku. Betón je vynikajúci materiál, ktorý má dlhu životnosť a skvelý dizajn. Využívame ho nielen na základy a steny domu, ale aj na strechy. Je často vyhľadávaná a používaná na šikmé strechy. Plechová je menej praktická ako betónová strecha. Výhodou je nízka hmotnosť. Avšak pri zlej inštalácií môže nastať riziko poškodenia.

Ideálna farba strechy

Momentálne sú najpopulárnejšie tmavé farby. Vynikajúco kontrastujú s farbou fasády. Fasáda zvyčajne býva vo svetlých prírodných odtieňoch, čo vytvára viditeľný kontrast. Tmavé farby skvelo vyniknú aj v kontraste s farebnou fasádou. Nevýhodou tmavých farieb ako je čierna a tmavosivá je v tom, že v letných mesiacoch pohlcujú veľa tepla a strecha zvyšuje svoju teplotu. Tmavé farby sa zvyčajne využívajú pri moderných strechách na novostavbách.

Najtypickejšia farba strechy

Jednou z najtypickejších farieb je tmavočervená, vínová farba. Je viditeľná do diaľky. Populárna je aj klasická hnedá. Ak je váš dom zahalený v prírodných farbách, hnedá strecha bude tá správna voľba pre vás. K menej typickým farbám patrí tmavozelená, tmavomodrá, či dokonca fialová. Avšak, nenechajte sa ovplyvniť tým, čo je práve v móde. Majte vždy na pamäti, že strecha je záležitosť na niekoľko rokov.

 

 

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.