sipkaspatVšetky články
dátum a čas 14. jún 2018
kategória Strechy

Hrebeň krytiny – koruna krásy vašej strechy

Realizáciu strešnej krytiny pravdepodobne nikto neberie na ľahkú váhu. Už pri konzultáciách s odborníkmi určite príde reč hlavne na estetickú stránku strechy. Samozrejme, dôležitá je aj jej funkčnosť, prevedenie, cena a životnosť. Jednou z vecí, s ktorou sa určite stretnete, ak budete riešiť novú strechu, je práve hrebenáč a hrebeň strechy. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aká je ich funkcia, tvar a prečo ich potrebuje práve tá vaša strecha.

Hrebnáče a hrebeň strechy

Ak hovoríme o korune krásy vašej strechy, máme na mysli práve hrebeň strechy a hrebenáče. Hrebenáče slúžia na pokrytie hrebeňov a nároží striech rodinných domov, či iných budov. Sú jedným z prioritných estetických prvkov každej strechy. Hrebenáče sú kónického tvaru. Pri kladení hrebenáčov na strechu, je dôležite brať do úvahy poveternostné podmienky, aby sme predišli neželaným škodám v budúcnosti. Majú rôzne priemery, pre každú škridlu sú vhodné iné typy a tvary hrebenáčov.

Strecha a hrebenáče

V súčasnosti poznáme viacero druhov hrebenáčov. Medzi najpoužívanejšie rozdeľovacie hrebenáče patria hrebenáče T, X a Y. Každý z nich slúži na prekrytie iného miesta strechy. Použitie hrebenáčov záleží aj od toho, ako je strecha naprojektovaná a tak sa môže na jednej streche stretnúť aj viacero druhov hrebenáčov. Predsalen, strechy sú čím ďalej, tým originálnejšie, preto je prirodzené kombinovať stále viac estetických prvkov na jednu strechu.

Hrebenáče typu – T, Y a X

Ukončenie hrebeňa strechy

Práve tu si na svoje prídu milovníci originality. Najčastejšie sa používajú dva druhy ukončenia hrebeňov striech. Originálnejšie tvary a zvýšenú bezpečnosť strechy ponúka zakončenie z PMMA. To sa pohybuje v cenovo vyšších reláciách. Ak vám záleží na tom, aby ste nemali prievan v peňaženke, dostupné je aj riešenie z PVC. Na hrebeni strechy sa môže nachádzať aj keramický prvok, napríklad v podobe zvieraťa. Všetko je samozrejme o individualite každého zákazníka a správnom výbere, a kombinácií ponúkaných možností.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.