sipkaspatVšetky články
dátum a čas 18. september 2018
kategória Strechy

Betónová škridľa

Betónová škridľa patrí v súčasnosti medzi najmodernejšie strešné krytiny. Jednou z jej výhod, ktorá ju robí charakteristickou, je jej dlhá životnosť. Betón patrí medzi materiál, ktorý poznali už aj starí Gréci. Betónová škridle sa vyrábajú už pomaly dve storočia. Samozrejme, za ten čas sa výrazne posunul výrobný proces a taktiež vlastnosti škridiel. Sú hodné pre novostavby aj rekonštruované nehnuteľnosti.

Výroba betónových škridiel

V súčasnosti sa výrobe betónových škridiel venuje v našej krajine viacero firiem. Každý z nich má vlastné postupy, výrobky a ponúka rôzne vylepšenia. Základnou zložkou výroby je kremičitý riečny piesok alebo praný štrkopiesok. Ten sa zmieša s portlandským cementom a vodou. Za farbou krytiny stoja farebné pigmenty a ich množstvo, ktoré sa pridajú do zmesi. Zmes sa premieša a po silným tlakom prebehne tvarovanie jednotlivých škridiel.

Výhody betónovej škridly

Kvalitnejšia betónová škridla má ošetrený povrch špeciálnou ochrannou vrstvou. Práve táto vrstva zabezpečuje ochranu strechy pred poškodeniami, ktoré môžu zapríčiniť znečistené ovzdušie, mach, či iné vonkajšie vplyvy. Betónová strešná krytina si je zároveň schopná po desaťročia držať svoju farbu. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že vybraná farba strechy sa rýchlo stane minulosťou.

Tvar betónovej škridly

Ďalšia dôležitá vec, ktorou by mala disponovať každá škridla, je stálosť jej tvaru. V dnešnej dobe sa už nemusíme báť toho, aby pri výrobe došlo k tvarovým rozdielom škridly, vďaka čomu vieme dosiahnuť presné prekrytie škridiel. Tvar a povrch betónových škridiel navyše dobre odvádza vodu. Betónové škridly majú nulovú nasiakavosť, čiže nepohlcujú zrážkovú vodu alebo vodu z topiaceho sa snehu.

Odolnosť betónovej škridly

Moderné technológie v kombinácií s kvalitnými výrobnými materiálmi sú schopné zabezpečiť vysokú mechanickú odolnosť betónovej škridly. Vďaka tomu faktu vieme docieliť to, že strešná krytiny nebude lámavá. Neprelomí sa ani pod tlakom veľkého množstva snehu, ľahu, vplyvom vetra a ani vtedy, ak sa bude niekto pohybovať po streche.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.