sipkaspatVšetky články
dátum a čas 14. máj 2018
kategória Strechy

Strešné doplnky – uľahčite si s nimi život

Ak staviate dom alebo rekonštruujete strechu, určite ste rozmýšľali, akú strechu si zvoliť. Pokiaľ už máte vybratú strechu, určite nastal čas aj na výber strešných doplnkov. Strešné doplnky môžeme využiť na všetky typy krytín. Tieto doplnky sú často krát nápomocné a uľahčujú nám život. Ak nepoznáte všetky doplnky, práve teraz nastal čas, aby ste sa dozvedeli niečo nové.

Strešné doplnky – ponuka

Výrobcovia radia medzi strešné doplnky prevažne vetracie pásy na hrebeň a nárožie, vetracie elementy, komíny, odkvap, ochranné prvky proti vtákom, bezpečnostné systémy, solárne systémy a mnoho ďalších. Vetracie pásy na hrebene slúžia na zamedzenie vniku dažďa a snehu pri vetre. Chráni strešnú krytinu pred poškodením a pred vonkajšími vplyvmi počasia. Vetracie elementy sú skvelým pomocníkom. Majú výbornú vetraciu schopnosť a sú odolné voči akémukoľvek počasiu. Vyrábajú sa na rôzne typy striech.

Komíny

Stavbu komína nechajme na odborníkov a nepúšťajme sa do toho sami. Vyžaduje si to zručnosť a dôkladnosť. Vlastná tvorivosť nemusí byť v tomto prípade prínosná. Ako iste vieme, komín odvádza plynné spaliny do voľného priestoru. Poznáme rôzne typy komínov. Záleží od typu budovy. Čo sa týka ceny, závisí od výšky komína. Čím vyšší komín, tým je vyššia aj cena. Cena 8 metrového komína sa pohybuje približne od 450 do 550€.

Odkvap

Bez odkvapu by sa životnosť stien na domoch výrazne zmenšila. Steny by začali vlhnúť a tomu sa chce pochopiteľne každý vyhnúť. Výber na trhu nie je vôbec slabý. Môžeme si vybrať z rôznych materiálov a to ocele, plastu, hliníka, či kombináciu plastu a kovu.

Ochrana proti vtákom

Mnoho domácností má problém s vtákmi. Vtáky si radi vyberajú práve strechy našich domov. Proti nim môžeme použiť rôzne hrotové systémy s tŕňmi. Hroty chránia naše balkóny a strechy pred nepozvanými malými návštevníkmi. Ďalším skvelým pomocníkom sú vetracie pásy. Vetracie pásy ochraňujú našu strechu pred vtákmi a hmyzom.

Bezpečnostné systémy

Najviac využívané sú bezpečnostné háky z ocele. Výrobcovia ponúkajú rôzne typy aby sme si ich jednoducho prispôsobili na našu strechu.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.