Renovácia šindľovej strechy – Ako postupovať?
Už pred samotnou renováciou je potrebné skontrolovať, či vaša strešná konštrukcia hravo unesie váhu nových šindľov a nebude potrebovať taktiež istú renováciu. Odstránime pôvodnú vrstvu šindľov na poškodených miesta a taktiež aj hrebenáče a tvarovky. Na pôvodnú vrstvu šindľov sa pripevní odkvap a zarovno s odkvapovou hranou sa umiestni asfaltový pás. Záveterné oplechovanie sa umiestni na poistenú hydroizoláciu. Na strechu umiestnime štartovací rad z bežného šindľa, zarovno s ním inštalujeme prvý rad. V každom ďalšom rade šindle skracujeme. Zo základného šindľa sa vyrobia a pribijú hrebenáče.
Na koho nechať renováciu šindľovej strechy?
Je veľkou pravdou, že nikto nemôže byť odborník na všetko. Nie je preto žiadnou chybou nechať renováciu šindľovej strechy na skúseného klampiara, ktorý takéto renovácie hravo zvláda. Ak sa do renovácie ktorú ste nikdy nerobili pustíte sami, riskujete hlavne to, že strechu môžete viac poškodiť, ako jej pomôcť škodám predísť. Neriskujte, aby vaše vynaložené financie vyšli nazmar a nájdite vo svojom okolí niekoho, kto je skutočný profesionál vo svojom obore.
Prečo myslieť na renováciu strechy?
Strecha je tou časťou domu, ktorá nie len, že chráni celú nehnuteľnosť, no musí čeliť rôznym vonkajším vplyvom. Zlé poveternostné podmienky, či veľká tiaž snehu, by kvalitnú strechu zaskočiť nemali, no každá strecha si zaslúži preventívnu kontrolu. Zub času nie je ani zďaleka to jediné, čo môže strechu výrazne poškodiť.