sipkaspatVšetky články
dátum a čas 31. júl 2018
kategória Strechy

Povrchová úprava strechy

Všetci si prajeme, aby bol výsledok stavebných prác v našej nehnuteľnosti vždy nad očakávania. Rozhodne je to tak aj pri streche. Práve tá je prvkom, ktorý dotvára celkový vzhľad našej nehnuteľnosti. O to, aby strecha sa stala ozaj dokonalou korunou krásy domu, sa postará viacero faktorov. Poďme sa spoločne pozrieť na zopár z nich, ktoré rozhodne dopomôžu skvelému výsledku.

Prečo povrchová úprava strechy?

Povrchová úprava strechy je veľmi dôležitá záležitosť. Práve tá totiž dopomáha streche ochrániť vašu nehnuteľnosť, no hlavne chráni strechu. Ako? Pomáha ju chrániť pred akýmikoľvek nečistotami, teplotnými zmenami, či vlhkosťou. Dopomáha tomu, aby bola strecha ochránená pred poveternostnými vplyvmi, no dopomáha aj jej estetickému vzhľadu, ktorý dotvára a dáva mu nový ráz. Zabezpečuje jej dlhú životnosť a spoľahlivú funkčnosť.

Možnosti povrchovej úpravy strechy

Výber strešnej krytiny je tá najpríjemnejšia záležitosť. Výrobcovia ponúkajú najrôznejšie varianty pálených strešných krytín. Krytiny obsahujú rôzne povrchové úpravy. Ich prítomnosť voľným okom registrujeme len ako lesk. Majú však podstatný dlhodobý vplyv. Najznámejšie sú tri varianty povrchovej úpravy strechy.

Režná úprava je úprava krytiny bez špeciálnych povrchových úprav. Konečná farba krytiny závisí od rôznych faktorov. Je drsnejšia a vyžaduje si pravidelnejšiu údržbu.

Egnoba – tento spôsob povrchovej úpravy zabezpečujú rozplavené íly, ktoré majú v sebe oxidy kovu. Zmes sa vypaľuje pri teplote tisíc stupňov a nanáša sa priamo na tašku krytiny. Vo výsledku je takto upravená krytina matná alebo pololesklá.

Glazúra – ak máte predstavu o vysoko lesklej streche, práve glazúra dokáže takýto efekt hravo zabezpečiť. Postup úpravy je rovnaký ako pri Egnobe, akurát sa tam primiešava sklovitá prímes, ktorá sa vo výsledku postará o atraktívny lesk.

Dokonalý výsledok

Určite svoje predstavy komunikujme so skúseným odborníkom, aby ste docielili čo najideálnejší výsledok, s ktorým budete dlhodobo spokojný. Nezanedbávajte v žiadnom prípade povrchovú úpravu strechy, aby ste sa vyhli nechceným nepríjemnostiam v budúcnosti. Okrem toho, že strecha s povrchovou úpravou je krajšia, aj viac vydrží.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.