sipkaspatVšetky články
dátum a čas 5. november 2018
kategória Strechy

Netradičné strechy nad športom a priemyslom

Tvar strechy na priemyselných budovách, či montovaných halách, nie je úplne záležitosťou dizajnu. Samozrejme, aj takáto budova môže byť zaujímavá a tvarovo atraktívna. Avšak, prioritou číslo jeden pri takomto type budovy je hlavne funkčnosť a efektivita. Dôležitým faktorom sú taktiež investície na výstavbu.

Netradičné strechy nad športom a priemyslom – projekt a realizácia netradičnej strechy

Architekti sú kreatívni ľudia, ktorí jednoznačne dokážu prísť s originálnymi nápadmi na realizáciu netradičných a tvarovo zaujímavých striech. Realizačné firmy často len nechápavo pozerajú na projekty, ktoré sa na prvý pohľad zdajú nerealizovateľné. Často tu dochádza k hľadaniu kompromisov medzi fantáziou a tým, čo je v dnešnej dobe možné zrealizovať. Financie, čas a technické možnosti často určia hranice toho, čo napokon bude realizovateľné.

Čo znamená pojem „netradičná strecha“?

Netradičná strecha je strecha, ktorá sa istým spôsobom vymyká štandardnej predstave strechy. Je jednoznačne náročnejšia na realizáciu aj vďaka svojmu často netradičnému sklonu. Má netradičný tvar, je pokrytá originálnou strešnou krytinou, ktorá sa nemusím bežne používať. Častokrát sa práve pri realizácií netradičnej strechy naplno prejaví klampiarska zručnosť.

Netradičné strechy nad športom

Spomeňte si na to, ako vyzerá domovský štadión vášho obľúbeného futbalového klubu. V dnešnej dobe už samotná budova je niečím majestátnym a architektonicky veľmi zaujímavým miestom. Športové budovy musia samozrejme spĺňať aj isté predpisy, či nariadenia medzinárodných federácií. Strechy na športových štadiónoch sú často zakrivené či elipsovité. Musia čo to vydržať. Sú náročné na realizáciu aj kvôli tomu, že napríklad obrovský futbalový štadión pokrýva dosť veľkú plochu, ktorú je potrebné zastrešiť. Zvýšenú pozornosť treba samozrejme venovať aj nosným pilierom. Je mimoriadne dôležité myslieť na kvalitne odvedenú prácu. Je smutné, ak sa do športovísk investujú milióny a už po krátkom čase vidieť, akú stopu na streche zanechá samotné počasie.

Netradičné strechy nad priemyslom

Od priemyselnej budovy každý vyžaduje hlavne účelnosť a dlhodobú životnosť. Priemyselná budovať pre malú firmu nedáva vždy možnosť realizovať netradičnú strechu. Netradičná strecha má využiteľnosť pri priemyselných halách veľkých firiem, ktorých vzhľad reprezentuje zároveň filozofiu danej firmy.

 

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.