sipkaspatVšetky články
dátum a čas 30. júl 2018
kategória Tipy a triky

Letné altánky

Letné altánky sú ideálnou voľbou, ak hľadáme vonkajší priestor na stretávanie sa s rodinou a priateľmi. Pravdepodobne ich netreba nikomu do detailov predstavovať. Sú jednoznačne dokonalým miestom na relax, stretávanie sa s rodinou a priateľmi, na letné grilovačky, či na oddych počas horúcich letných dní. Práve počas leta by bola škoda sedieť doma na gauči, ak si môžete užiť čerstvý vzduch priamo vo svojej záhrade!

Čaro letných altánkov

Altánky rozhodne dodajú letu potrebnú atmosféru. Majú všestranné využitie, dodajú záhrade nový vzhľad a ich realizácia nám nespôsobí obrovský prievan v peňaženke. Navyše si ich môžeme prispôsobiť podľa svojich predstáv. V dnešnej dobe ponúkajú firmy rôzne možnosti, ktoré sa zapáčia aj vašim najosobnejším požiadavkám.

Stavba altánku

Základným krokom je zvoliť si správne miesto, ktoré v záhrade bude patriť altánku. Od toho bude závisieť aj jeho veľkosť. Pri veľkosti treba myslieť na to, akú plochu má zaberať, na čo všetko ho chcete využívať a čo všetko chcete, aby bolo jeho súčasťou. Najpohodlnejšie riešenie je objednať si už hotový altánok, ktorá vám domov firma privezie a zmontuje.

Altánok na záhrade

Ďalšou možnosťou, ako si splniť sen o letnom altánku, je nechať si ho postaviť priamo na záhrade. Práve tento spôsob je zákazníkmi ten najpreferovanejší. Potrebujete hlavne betónové základy, hranoly, drevo a strechu, ktorá vás bude chrániť pred zlým počasím. Taktiež nesmie chýbať zručný majster, ktoré vaše predstavy rád zrealizuje.

Vylepšenia altánku

Ak chcete svoj altánok posunúť ešte na vyšší level, vybudujte v ňom elektrickú prípojku. Vďaka nej môžete do altánku zaviesť osvetlenie, elektrický odplašovač hmyzu alebo reproduktory. Dobrá hudba nesmie chýbať, ak si chceme voľné chvíle v altánku maximálne spríjemniť. Taktiež by ste nemali zabudnúť na poriadny záhradný gril. Ten môže byť súčasťou altánku alebo si určite vyberiete v širokom sortimente rôznych výrobcov. A ak si chcete ušetriť starosti s rozkladaním ohňa, elektrický gril je pre vás tá správna voľba.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.