sipkaspatVšetky články
dátum a čas 29. január 2019
kategória Strechy

Elektrické ovládanie okien

V súčasnosti nie je už žiadnou raritou ovládať svoju domácnosť pomocou aplikácie vo svojom smartfóne či tablete. Dnes už prostredníctvom svojho mobilu hravo zistíte, či už práčka doprala, zapnete svoj robotický vysávač alebo si na diaľku nastavíte klimatizáciu. Inteligentné ovládanie domácnosti sa už stáva takmer štandardom pri novostavbách. Premýšľali ste už avšak o elektrickom ovládaní strešných okien? Tie si už dnes našli mnoho fanúšikov a stali sa bežných štandardom nových domov. Ak ste o nich ešte nezačali premýšľať, tak sme vám možno práve dali chrobáka do hlavy.

Elektrické ovládanie okien

Dnešné technológie umožňujú hravo nie len vypnúť práčku, no aj na diaľku ovládať vaše strešné okná. A nie len tie. Na diaľku dokážete ovládať aj pohyb tieniacich doplnkov. Vďaka tomu si z ktoréhokoľvek miesta, pomocou ovládača alebo mobilnej aplikácie, nastavíte otváranie okien či tienenie. Štandardom takýchto systémov je aj vopred namontovaný dažďový senzor. Ten zabezpečí, že aj keď budete mimo priameho dosahu na okná, tak sa nemusíte obávať vytopeného podkrovia. Už pri prvých dažďových kvapkách sa strešné okná automaticky zatvoria.

Komfort na prvom mieste

Elektrické otváranie strešných okien je ideálne pre tých, ktorí si cenia svoj komfort a majú radi moderné technológie. Už viac nebudete musieť loviť v pamäti, či ste okná naozaj zatvorili a tak sa celý deň báť, či náhodou nezaprší. Takéto systémy zvládajú viacero úkonov než len otváranie okien. Systém dokáže napríklad vyvetrať miestnosť podľa vopred nastaveného intervalu. Taktiež dokážete nastaviť istý úkon na požadovanú hodinu. Napríklad si dokážete nastaviť, aby systém ráno automaticky vytiahol žalúzie či rolety. Ráno vás namiesto budíka môžu prebudiť slnečné lúče.

Napájanie strešných okien

Strešné okná s elektrickým ovládaním musia byť pripojené k zdroju energie. Nie každé okno musí mať prívod k elektrickej energií. Okná môžu za zdroj energie využívať aj slnečné lúče pomocou nabíjacích batérií a solárneho panelu.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.