sipkaspatVšetky články
dátum a čas 6. november 2018
kategória Strechy

Drevený šindeľ a strešná krytina

Drevený šindeľ bol ešte pár desaťročí späť materiálom, ktorý bol voľbou číslo jeden pri pokrývaní striech. V dnešnej modernej dobe, plnej nových technologických postupov, upadol tradičný drevený šindeľ pomaly do zabudnutia. Keďže retro sa postupne vracia a stáva sa stále viac in, aj drevený šindeľ sa pomaly oprašuje a získava späť svoju zdanlivo udupanú popularitu. Drevo na streche jednoznačne netreba vôbec podceňovať. Skvelo izoluje okolitý zvuk, dodáva domu jedinečný a trendový dojem. Navyše sa strecha stane maximálne spoľahlivou a desaťročia odolnou.

Využiteľnosť drevených šindľov

Drevodomy sú pojmom, ktorý sa skloňuje posledné roky stále viac a viac. Nie len, že cesta k nim je zvyčajne finančne menej náročnejšia ako k murovanej nehnuteľnosti, zároveň sú energeticky veľmi úsporné. Najčastejšie sa drevené šindle využívajú na zruboch alebo už spomínaných drevodomoch. Trvácnosť strechy z drevených šindľov nie je len zásluhou kvalitného výrobného materiálu. Ten má samozrejme na úspechu a trvácnosti strechy tiež svoj podiel. Dôležitá je práve odborná inštalácia, ktorú by mali odviesť práve na to kvalifikované osoby.

Materiál na výrobu

Mnohí sa márne trápia s myšlienkou, že práve tvrdé drevo je najodolnejšie a je ideálnym výrobným materiálov na výrobu drevených šindľov. Ak ste patrili k tejto mase, práve vás sklameme. Ideálne na výrobu drevených šindľov je mäkké drevo. Ideálnym drevom na výrobu dreveného šindľa je smrekové drevo. To vďaka svojim jedinečným vlastnostiam má najvyššiu pravdepodobnosť dlhodobej životnosti.

Pokrývanie striech dreveným šindľom

Drevený šindeľ je taktiež ideálnou cestou ako pokryť strechy altánkov, záhradných domčekov alebo iných malých stavieb. Vďaka prirodzenej prírodnej ventilácií, ktorá je jedinečnou vlastnosťou dreva, dosiahne strecha dlhodobú životnosť. Pod drevený šindeľ sa inštaluje tepelnoizolačná fólia. Pri inštalácií drevených šindľov sa používajú medené alebo pozinkované klince. Správne nainštalovaná strecha by mala garantovať úsporu a optimálnu vlhkosť.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.