sipkaspatVšetky články
dátum a čas 9. marec 2018
kategória Strechy

Budovanie strechy svojpomocne – praktické tipy a rady

Pri stavbe alebo rekonštrukcií rodinného domu sa nevyhnete dôležitej otázke ohľadom riešenia strechy. Mala by byť strecha plochá či šikmá? Akú strešnú krytinu si zvolíme? Takzvanú ľahkú alebo ťažkú krytinu? Rozhodnete sa hneď aj pre príslušenstvo od daného výrobcu strešnej krytiny alebo budete tento problém riešiť dodatočne?

Rekonštrukcia strechy

Budovanie strechy zahŕňa dôležité rozhodnutie pri výbere kvalitného strešného systému a taktiež aj jeho kvalitná a odborná montáž. Pri výmene strešnej krytiny, teda pri dôkladnejšej rekonštrukcii, nie je potrebné stavebné povolenie, stačí, ak túto zmenu nahlásite na príslušnom úrade. Stavebné povolenie je potrebné pri zmene charakteru strechy. Na náhodu nenechávajte ani výber strešnej krytiny, ale radšej sa skontaktujte s odborníkmi z firiem, ktoré sa zaoberajú predajom a výrobou strešnej krytiny. Neváhajte a dajte si od nich poradiť a vypracovať cenovú kalkuláciu. Seriózne firmy vypracujú cenovú kalkuláciu bez akéhokoľvek poplatku a dokonca vám pomôžu nájsť aj optimálne riešenie.

 

Financovanie rekonštrukcie

Mnohí stavebníci si často kladú otázku ohľadom toho, či pri použití pálenej alebo betónovej strešnej škridly nebude tiež potrebná výmena alebo rekonštrukcia krovu a či je ten daný druh strešnej krytiny vhodný pre sklon strechy, ktorú majú. Ak na financovanie rekonštrukcie nemáte dosť prostriedkov, na výber máte viac možností, ako sa k financiám dostať. Nájdu sa aj výrobcovia, ktorí poskytujú úvery a peniaze sa tiež dajú získať od rôznych finančných inštitúcii.

 

Budovanie strechy – prečo sa svojpomoc nevypláca?

Vašu vlastnú rekonštrukciu je pre to dobré zveriť špecializovaným firmám, ktoré ponúkajú úplný servis a s týmto druhom stavebných prác majú skúsenosti. Hoci sa v súčasnosti strešné krytiny predávajú už ako celkové systémy s rôznymi doplnkami a ich ukladanie nie je komplikované, nie je to práca vhodná pre človeka bez skúseností. K tomu by ste v prípade nedostatkov nemali žiadnu možnosť kde a ako uplatniť reklamáciu na vykonanú prácu či materiál, ktorý ste použili. Budovanie strechy by ste mali zveriť jedine do rúk odborníkov.

Chcete vidieť viac? Pozrite si výber z našej práce, alebo nás rovno kontaktujte.